Rozumiete signálom svojho tela?

05.05.2022

Rozumiete signálom svojho tela?

Už od detstva sa stretávame s rôznymi úlohami, prekážkami či skúškami. Buď v škôlke, škole alebo                    aj v bežnom živote. 

Keď si úlohu vyriešime či zdoláme, posúvame sa ďalej. Keď sa náhodou čosi nepodarí,  je možnosť               to opraviť. Ale čo keď nám príde do života skúška - výzva a my nevieme   na ňu reagovať? Nevieme                  ako ju máme riešiť? A vôbec. Ako ju uchopiť či porozumieť jej? 

 Naše telo je múdre, len niekedy naše anténky či prijímače sú tak zahltené inými "dôležitejšími" signálmi            z okolia, že nepočúvame SEBA. To čo chceme MY SAMY. A vtedy  je možné, že signál z nášho tela nezachytíme a ideme ďalej. Navzdory našej nepohode, nespokojnosti, bolesti. Najskôr sa neudeje nič vážne. Sem tam čosi pichne v tele, zabolí. Potom nám telo dáva silnejšie znamenie. A silnejšie... Zdvíha výstražný prst. 

Avšak my máme v hlave naše, ale aj cudzie plány, úlohy... ešte toto musím urobiť, ešte toto zariadiť, ešte....(to ostatné si doplňte samy). Až jedného dňa sa čosi s nami udeje. Čo nás prinúti zamyslieť sa nad naším doterajším životom a životným štýlom. Nejde tu o vinu, hanbu či obviňovanie. Nie je to  o tom, čo sme urobili zle, ale o tom, čo môžeme urobiť lepšie, inak.

 Ako to môžeme zmeniť? 

Na pochopenie svojich potrieb nepotrebujeme dostať nejakú chorobu alebo mať úraz. Naše telo je dar. Naše telo nám ukazuje, v akom stave je naše vnútorné JA. Je to ako zrkadlo.        Pri pohľade doň vidíme,         o čom je náš život. Iba my samy máme tú moc zmeniť ten obraz života. 

Tiež mi to znie veľmi povedome. Prešla som si tiež tým "svojím" uvedomením cez úrazy         a fyzickú bolesť. Ale veľa som sa naučila. Je to o Návrate  k SEBE.  A preto viem pochopiť tých, čo to majú podobne ako som to opísala vyššie.

Krásny deň vám želám....

Jana